Maksuton lanseerauswebinaari pilates- ja liikunta-alan ammattilaisille

Pilates ja vaihdevuodet: mitä tutkimus kertoo ja miten sen pitäisi näkyä ohjauksessa?

Pe 27.11. klo 14.00–14.45 | Google Meet | Puhujana: Pippa Carter (APPI) & Tiina Granroth (Äitiysliikunta-Akatemia) Luento on englanniksi, juonto ja keskustelu suomeksi.

🔶 Mitä tutkimusnäyttö kertoo pilateksen hyödyistä vaihdevuosi-iässä

🔶  Mihin pilateksella voi vaikuttaa myönteisesti ja missä sen rajat kulkevat

🔶  Miten tieto ohjaa liikevalintoja, kuormitusta ja progressiota

Vastaukset omiin kysymyksiisi: luennon jälkeen on 15 minuuttia aikaa kysyä Pipalta

Kuva menopaussi vaihdevuosi pilateksesta. Naisia joilla kädet pallon päällä.

Uusi koulutus lanseerataan, tervetuloa mukaan!

Äitiysliikunta-Akatemia tuo Suomeen uuden Pilates ja vaihdevuodet -verkkokoulutuksen, joka on toteutettu yhteistyössä APPI:n kanssa. Juhlistamme lanseerausta maksuttomalla webinaarilla, jossa pääset kuulemaan koulutuksen asiantuntijaa Pippa Carteria.

Yhä useampi asiakkaasi on vaihdevuosi-iässä. Keho muuttuu, ja muutos näkyy lihaksissa, luustossa ja palautumisessa. Ohjaajana tai valmentajana kysyt varmasti, mitä tämä tarkoittaa liikevalinnoille, kuormitukselle ja progressiolle.

Webinaarissa Pippa käy läpi, mitä tämänhetkinen tutkimus kertoo pilateksesta ja vaihdevuosista. Hän kertoo, mihin pilateksella voidaan vaikuttaa ja miten tieto kannattaa viedä käytäntöön.

Ilmoittautumisen tallentaminen epäonnistui. Yritä hetken kuluttua uudelleen.
Kiitos! Ilmoittautumisesi on vastaanotettu onnistuneesti.

Ilmoittautuminen